روند ارسال کالا

نحوه تحویل گرفتن سفارش :

روند ارسال کالا برای محصولاتی مانند روتختی، بالش، محافظ تشک، آباژور ارسال از طریق پست پیشتاز صورت خواهد گرفت.  سفارش شما با پست پیشتاز و طی ۴  روز کاری به شما تحویل داده خواهد شد.

ارسال کالاهای سنگین و حجیم :

اگر کالای شما جزء کالاهای سنگینی مانند (سرویس خواب، تشک..) باشد ارسال از طریق باربری و با استعلام قیمت روز محاسبه می گردد.

لطفا به موارد زیر دقت داشته باشید:

-باربری تنها مسئول تحویل سفارش است و باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوط راه اندازی شوند. برای این منظور لازم است خریدار با شرکت مربوط یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرد. در غیر این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.
- روش باربری تنها ویژه کالاهای بزرگ است و در صورت انتخاب برای سایر کالاها، روش ارسال تغییر پیدا خواهد کرد و حداقل  ۲  روز تحویل سفارش را به تعویق خواهد انداخت.سفارشات باربری بین ۳ تا ۱۴ روز کاری تحویل خواهد شد.  

روش های حمل و نقلنرخمبلغ قابل پرداخت
FedEx۱۰% مالیات ۳۰۰
FedEx,امضا لازم است۱۰%۵۰۰+۲۵۰
تحویل درب منزل۲۰۰ هزاز تومان در هر سفر۵۰۰
تحویل درب منزل، زمان خاص۲۰۰ هزاز تومان در هر سفر۵۰۰

چطور میتوانم با شما تماس بگیرم؟

کاربر گرامی، لطفاً در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی، پیش از ارسال ایمیل یا تماس تلفنی با ما، بخش پرسش‏های متداول را ملاحظه فرمایید و در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، با ما تماس بگیرید.

شرایط و هزینه ارسال کالاهای بزرگ و سنگین، فوق سنگین در تهران و حومه چیست؟

اگر کالای شما جزء کالاهای سنگین باشد، هزینه ارسال آن  در  گیلان، لنگرود، لاهیجان و رودسر بسته به وزن و ماهیت کالا از ۵۰۰۰۰ تومان  تا ۱۴۴۰۰۰ تومان می باشد. 

چه کالاهایی از طریق باربری ارسال می شوند؟

باربری برای لوازم سنگین یا بزرگ مانند است و کالا به‌صورت پس‌کرایه (پرداخت هزینه باربری هنگام تحویل مرسوله) ارسال خواهد شد. 

چطور میتوانم سفارشم را پیگیری کنم ؟

وارد سایت شوید. روی گزینه سفارش های من کلیک کنید. در این قسمت با کلیک روی جزییات میتوانید سفارش خود را ببینید. میتوانید در این قسمت روند آماده سازی و مراحل ارسال سفارش خود را پیگیری کنید.