بالش

تفاوت بالش طبی با بالش معمولی

ما هر روزه فعالیت‌های مختلفی انجام میدیم؛ برای اینکه انرژی لازم رو دوباره کسب کنیم نیاز به استراحت داریم. داشتن یه استراحت خوب و راحت می‌تونه خستگی رو از بدن دور کنه. توی این شرایط انتخاب بالش مناسب اهمیت پیدا می‌کنه. در این مقاله قصد داریم شما رو با تفاوت بین بالش طبی و بالش معمولی آشنا کنیم.

بالش

بالش یکی از مهم‌ترین ابزارها واسه استراحت کردنه. اگه این محصول استاندار نباشه و راحتی لازم رو برای فرد ایجاد نکنه، باعث درد و بیماری میشه. شما واسه استراحت و راحتی از بالش استفاده‌ می‌کنین ولی تو چنین شرایطی درد گردن، سر درد و دیسک کمر نصیب شما میشه. در حالت کلی میشه این محصول رو به دو دسته زیر تقسیم بندی کرد:

بالش معمولی

این نوع بالش‌ها، توی سال‌های متوالی کاربرد زیادی داشتن. بالش معمولی به شکل مربع و مستطیله که با متریال‌های مختلفی پر میشه. از مهم‌ترین متریال‌های استفاده شده میشه به پنبه، پشم، الیاف مصنوعی و پر اشاره کرد. تفاوت توی این مورد می‌تونه ویژگی‌های کلی بالش رو تحت تاثیر قرار بده و سختی و نرمی اون رو تغییر بده. این موادی که داخل بالش معمولی هستن؛ بعد از مدتی تغییر وضعیت میدن.

گلوله گلوله و سفت شدن بالش از موارد مهمی هست که با گذر زمان تو نوع معمولی این محصولات ایجاد میشه. این حالت باعث ایجاد درد و بیماری‌های مختلفی واسه فرد میشه. برای مقابله با این مسائل، راهکار‌های مختلفی وجود داره که کاربردی‌ترین اون‌ها، استفاده از بالش طبی هست.

بالش طبی

این محصول برای جلوگیری از بروز درد در بخش‌های مختلف بدن بعد از خوابیدن طراحی شده. ساختار منحصر به فرد اون، این امکان رو ایجاد‌ می‌کنه که با آناتومی بدن حداکثر سازگاری رو داشته باشه. بالش طبی در اشکال مختلفی طراحی میشه که بهترین و راحت‌ترین حالت رو برای فرد ایجاد کنه. این محصول در همه بخش‌های خودش یک‌دست و صاف هست.

برخلاف بالش‌های معمولی، با گذر زمان این قوام و یکنواخت بودن به هم نمی‌خوره و تا مدت‌ها این حالت خودش رو حفظ می‌کنه. بالش‌های طبی در واقع خواص درمانی و طبی دارن و برای کاهش درد تو بخش‌های مختلف بدن میشه از اونا استفاده کرد. یکی از مهم‌ترین کاربردهای این محصول، تنظیم وضعیت اندام‌های مختلف و قرار دادن اونا تو جایگاه طبیعی و استاندار هست.

کاربرد این بالش تنها محدود به هنگام خواب و استراحت نمیشه. کارمندان که مدت زیادی مجبورن به صورت نشسته کار خودشون رو انجام بدن؛ می‌تونن از این محصول استفاده کنن. بالش‌های طبی با قرار دادن بدن در شرایط استاندارد، از بروز درد و خستگی جلوگیری‌ می‌کنن. توی این شرایط، از وارد شدن فشار بیش از حد به ناحیه نشیمن‌گاه پیشگیری میشه.

از نظر طراحی و مواد استفاده شده، بالش طبی با بالش معمولی تفاوت داره. بالش طبی از موادی مانند فوم حافظه، لاتکس طبی، ژل و جاذب شوک استفاده می‌کنه که به شکل مناسبی برای پشت و گردن فشار میاره و از درد و اختلالات عضلانی و اسکلتی جلوگیری می‌کنه. همچنین، بالش طبی معمولاً قابل تنظیم هستش و به شکل مناسبی با نیاز فرد سازگار می‌شه.
بالش طبی به دلیل ویژگی‌های خاص خودش، به عنوان یک راه حل بهتر برای کسایی که به درد و اختلالات عضلانی و اسکلتی رنج می‌برن، پیشنهاد می‌شه. همچنین، برای کسانی که برای مدت طولانی در حال نشستن هستنن، بالش طبی مفید هست.
بالش معمولی، در مقابل، فقط برای راحتی سر و گردن استفاده می‌شه و نمی‌تونه به شکل مناسبی فشار رو توزیع کنه یا از درد و اختلالات عضلانی و اسکلتی جلوگیری کنه. برای همین، اگر شما به درد و اختلالات عضلانی و اسکلتی رنج می‌برین، بهتر هست از یک بالش طبی استفاده کنین.

ویژگی‌های بالش مناسب

انتخاب بالش مناسب‌ می‌تونه به طور مستقیم کیفیت استراحت شما رو تحت تاثیر قرار بده. با یه مقایسه ساده‌ می‌تونین به مزایای زیاد بالش‌های طبی پی ببرین. راحتی که این نوع بالش برای فرد ایجاد می‌کنه؛ حتی توی کیفیت خواب عمیق هم موثره. شما با نوع طبی این محصول خوابی راحت رو تجربه می‌کنین. این بالش‌ها تو طرح و اشکال مختلف تولید میشن که به راحتی می‌تونین اونا رو خریداری کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از hCaptcha مورد نیاز است که تابع سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده آنها است.

من با این شرایط موافق هستم .