تشک

تشک مسافرتی یا تشک مهمان چیست؟

تشک مسافرتی یا تشک مهمان چیست؟

تو خونه اکثر مامان بزرگا یه سری رختخواب کنار دیوار یا داخل کمد دیواری چیده شدن که معمولاً برای مهمونا مورد استفاده قرار می‌گیرن. اما زندگی آپارتمانی و خونه‎های کوچیک اجازه نگه‎داری از این حجم از رختخواب رو نمیده! به همین خاطر بهتره از تشک‌های مسافرتی یا مهمان در مواقع خاص استفاده کنین. کاربرد تشک مهمان برای زمانیه که فضای کافی برای قرار دادن تخت و فراهم کردن شرایط مناسب برای پذیرایی از مهمانانتون رو نداشته باشین. در ادامه توضیحات کامل‌تری در مورد اینکه تشک مسافرتی یا تشک مهمان چیست؟ خدمتتون ارائه می‌دیم.

تشک مسافرتی یا تشک مهمان، تشکی هستش که برای استفاده در سفرهای کوتاه مدت یا برای مهمانی ها و جمع آوری های خانوادگی طراحی شده. این تشک ها معمولاً بسیار سبک و قابل حمل هستن و به راحتی قابل حمل و نگهداری در جای های کوچک هستن. طرح ها و اندازه های مختلفی برای تشک مسافرتی وجود دارد و معمولاً با استفاده از فوم، لاستیک، پنبه، پلی استر و یا مخلوطی از این مواد ساخته شده ان.

جنس تشک مسافرتی یا مهمان

جنس تشک مسافرتی یا مهمان معمولاً از الیاف مصنوعی و پولی‌فومه که وزن بسیار سبکی دارن و فاقد حساسیت هستن. برای این تشک‌‎ها معمولاً یه رویه با کیفیت در نظر گرفته شده که به صورت زیپ‎داره و می‎تونین به راحتی اون رو از تشک جدا کرده و شست‎وشو بدین.

معمولاً جنس رویه تشک‎های مسافرتی به صورتیه که این نوع تشک‌ها کاملاً ضد آب و ضد رطوبت باشن. به همین خاطر به راحتی می‌تونین از این تشک‌ها در حین طبیعت‌گردی برای استراحت استفاده کنین.

ابعاد و وزن تشک مسافرتی و مهمان

وزن تشک مسافرتی و مهمان بسیار سبکه که سبکی این تشک‌ها به دلیل استفاده از الیاف مصنوعی و اسفنجه. به همین خاطر جابه‌جایی تشک‎های مسافرتی راحته و با وجود کیف تشک به راحتی می‌تونین تشک‌ها رو داخل کمد قرار بدین و فضای کمی برای اون‌ها در نظر بگیرین.

ابعاد و وزن تشک مسافرتی و مهمان ممکن هست متفاوت باشن، اما معمولاً این تشک ها برای حمل و نگهداری آسان به اندازه کوچک طراحی شده ان. ابعاد معمولی تشک مسافرتی حدود ۷۰ تا ۸۰ سانتی‌متر در عرض و ۱۸۰ تا ۱۹۰ سانتی‌متر در طول هست. وزن تشک مسافرتی معمولاً بین ۱ تا ۲ کیلوگرم هست. ابعاد تشک مهمان نیز ممکن هست متفاوت باشن، اما معمولاً حدود ۹۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر در عرض و ۱۹۰ تا ۲۰۰ سانتی‌متر در طول دارن. وزن تشک مهمان نیز معمولاً بین ۲ تا ۴ کیلوگرم هست.

ابعاد تشک مسافرتی یا مهمان معمولاً حدود ۲۰۰ در ۹۰ سانتی‌متره که این نوع تشک به عنوان تشک یک نفره مورد استفاده قرار می‎گیره. شما می‌تونین از تشک‌های دونفره هم استفاده کنین که به خاطر ابعاد بزرگشون خیلی توصیه نمیشن.

کاربرد تشک مسافرتی و مهمان

کاربرد تشک مسافرتی برای زمان‌هاییه که در حین سفر قصد استفاده از تشک شخصی خودتون رو دارین. در واقع ممکنه در حین سفر تو دل طبیعت چادر بزنین یا اقامت کوتاه مدتی تو اقامت‌گاه‎های بوم‌گردی و سوئیت‌های اجاره‌ای داشته باشین. در این صورت بهتره یه تشک سبک و کم حجم همراه خودتون ببرین و برای استراحت از تشک شخصی سبک و ضد حساسیتتون استفاده کنین. این تشک ها به دلیل اندازه کوچک و وزن سبک، به راحتی قابل حمل هستن و می‌تونن به راحتی داخل کوله‌پشتی یا چمدون جا بشن.

همچنین ممکنه جزء آدم‌های مهمون‌نوازی باشین که دائماً مهمونای زیادی به خونشون رفت و آمد دارن. با توجه به اینکه امروزه خونه‌های ویلایی با خونه‎های کوچیک آپارتمانی جایگزین شدن، برای فراهم کردن جای خواب مهمون‎ها نیاز به تشک‎های سبک و کوچیکی دارین که فضای خواب گرم و راحتی رو برای مهموناتون فراهم می‌کنن. تو این مواقع می‎تونین از تشک‎های مسافرتی استفاده کنین و دیگه نیازی به تشک‎های سنگین و بزرگ سنتی نداشته باشین. البته این تشک ها به دلیل اندازه کوچکتر و وزن سبک‌تر، برای جایگزینی تشک های اصلی در خانه مناسب نیستن، اما برای استفاده موقت در زمان حضور مهمان‌ها در خانه، مناسب هستن.

جمع‌بندی

تو این مقاله از وب‎سایت کوالا اطلاعات کاملی در رابطه با ویژگی‎ها و موارد مصرف تشک‎های مسافرتی یا مهمان در اختیارتون قرار دادیم. اگه از این نوع تشک‎ها استفاده کردین خوشحال می‌شیم نظر و تجربه‌تون رو با ما به اشتراک بذارین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از hCaptcha مورد نیاز است که تابع سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده آنها است.

من با این شرایط موافق هستم .